Forum Kuralları

Aşağa gitmek

Forum Kuralları

Mesaj tarafından PisqopaTTurq Bir Ptsi Ara. 31, 2007 8:36 pm

Belli Aralıklarla Forumda Gereksiz Mesajlar Silinmekter. (Sağol teşekürler güzel v.b )


Sitede mp3 klip müzik linkleri program oyun crack ve serialleri ayrıca ares kazaa imesh vb paylaşım program linkleri vermek kesinlikle yasaktır..

Msn Mesajlar ve Özel Mesajlar sistem Tarafından Belli Aralıklarla Otomatik Silinmektedir...
Lütfen Okuduğunuz Mesajlarınız siliniz...

İmza kurallarımız ayrı bir başlık olarak açılmıştır. İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha yüksek forum deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.
Başlıklarda ve cevaplarda Boş anlamsız ve kısa Mesajlar yazılamaz (haklısın, selam, buraya bakarmısınız,lütfen yardım gibi yada sadece smiley eklemek gibi)....

1. Forum'da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda , dini içerikli mesajlar,genel Ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar , hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

2. Forum katılımcıları yeni bir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler.Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler.Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

5. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir)

6. Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

7. üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak ve resim olarak 70 x 70 boyut ve 50 kb'den büyük resimler kullanmak yasaktır.

Resim olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!!

Eger bu kural çiğneniyorsa, üyenin kullandığı resim silinip, elinden resim koyma hakkı alınacaktır !!!.

8. Forum'a 180 gün (6 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinme durumları tarafımızdan gerekli görüldüğünde yapılır.

9. Forum ve Oturum Yöneticilerinede kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

10. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz !

11. Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar.

Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.

12. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla Profesyonel Kişiler tarafından fikir alişverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

13. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

14. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

15. Forum'un resmi dili Türkçe'dir... Lütfen mesajlarınızı yazarken düzgün Türkçe kullanın.bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yaratıp; gelişme cagındaki üyelerimiz için kötü bir örnek oluşturmaktadır..Bu tip mesajlar anında silinecektir...

16. Herhangi bir ürün satan üyenin, ürünle ilgili bilgileri açık bir şekilde yazarak istediği fiyatı belirtmesi ve teklif alması gerekmektedir.FiYAT YAZMA DURUMU SADECE KULLANICILAR içiNDiR.Açık artırma şeklindeki hertürlü satış ,herhangi bir firmanın yada çalışanının reklam veya satış amacı ile fiyat belirtmesi ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapmak yasaktır !!! Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur,gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.!!!

17. Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde şağılayamazlar !!!

18. Firmalar veya Yayıncı Kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları çerçevesinde yazmalısınız,Hakaret veya kin dolu yazılar tarafımızdan engellenir.Yayıncı kuruluşların uyguladığı politikayı lütfen eleştirmeyin ! Ayrıca Yerli Platformlar alanı sadece teknik sorunlar ve yayın akışları için kullanılacaktır !

19. Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üyelerde bu kapsamda reklam veya ilgili olduğu firmayı yüceltecek şeylerde yazamayacakları gibi ,ilgisinin olmadıgı başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.

20. Mesaj yazanlar firma çalışanı MOD'lar bile olsalar,açık şekilde kendi satış fiyatlarını belirtemezler.Fiyat ile bağlantılı olan herkonuyu ilgili firmanın kendi sitesinden yada mail yolu ile halletmeniz gerekmektedir.

21. Kişisel tartışma şekline dönüşen Topic'ler derhal kapatılır !!! Kapatılan topic'lerle ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.

22. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir !

23. üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir ! Ayrıca verilen linklerde kullanıcıları sıkıntıya sokacak şekilde script barındıran siteler görülen lüzum üzerine kaldırılabilir !

24. Forum üzerindeki Email veya PM (öM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GöNDERiLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (özel Mesajları) okuma hakkına sahiptir.

25. üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise,üYE mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır !!!

26. Jenerik isimler (firma adı,marka vs.) kullanıcı adı olarak seçildiğinde ilgili firma çalışanı olmalıdır.Yada firmanın bilgisinin olması gereklidir.ilgili firmadan yada ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz forum yönetimi tarafından istenebilir.

27. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, warez, crack vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır !

28. Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

29. imza alanlarında forum linkleri veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz !

30. Forumda Banner'ı bulunan yerler sadece önerdiğimiz firma yada yerlerdir.Banner'lar haricinde satış amaçlı ticari firma ismi veya Telefon verilemez ! Banner'ı bulunan firmalardan yapılan alışverişlerde doğacak sorunlardan dolayı forum veya yönetim sorumlu tutulamaz !

31. Sitemiz Ddos Flood Ataklarına karşı Flood Gate Scriptiyle Korunmaktadır. Ayrıca Sitede Sentinel Koruma scrpiti bulunmaktadır. İllegal saldırı flood gibi durumlarda siteden Otomatik banlanırsınız..


Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

Sitede Yazılan Yazılardan Sitemiz Kesinlikle Sorumlu Tutulamaz..
Yazılar Yazarları Sorumluluğundadır...
Sitemizde üye Olanlar Bu şartları Kabul Etmiş Saylırlar

Saygılarımızla,

DreamTR

_________________


Msn : PisqopatTurq@gmail.com

DreamTR | PisqopaTTurq
avatar
PisqopaTTurq
Webmaster
Webmaster

Mesaj Sayısı : 214
Kayıt tarihi : 30/12/07
Yaş : 25
Nerden : C:\System

Kullanıcı profilini gör http://dreamtr.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz