Guitar Hero

Aşağa gitmek

Guitar Hero

Mesaj tarafından SaYaKe Bir C.tesi Ocak 05, 2008 7:41 pm

Guitar Hero II, Guitar Hero oyununun devamı niteliğindeki bir oyundur. Oyun, PlayStation 2'ye ek olarak, Xbox 360'a da çıkmıştır.

Oyun sistemi büyük ölçüde aynı olmakla beraber, birtakım yenilikler ve iyileştirmeler getirmiştir. Guitar Hero'da görece zor olan hammer-on ve pull-offlar oldukça kolaylaştırılmış, çoklu oyun seçeneğine ortaklaşa çalma, bas gitar çalabilme ve her oyuncu için ayrı zorluk seviyesi ayarlayabilme özellikleri gelmiştir. Yeni eklenen Practice özelliği sayesinde şarkıların, başarısız olma kaygısı olmadan çalınabilmesi sağlanmıştır.


Oynanış

Oyun, çalınan şarkıdaki notaların ekranda belirişiyle eşzamanlı olarak, kontrol cihazındaki tuşlara basılmasıyla oynanır. Oyundaki genel amaç, verilen şarkıyı başarılı biçimde çalmaktır. Bunun için notalara mümkün olduğunca doğru basmak gerekir. Ekranın sağındaki ROCK göstergesi, şarkının ne kadar başarılı bir biçimde çalındığını gösterir. Doğru basılan notalar ROCK göstergesindeki kadranı yeşile doğru kaydırırken, yanlış basılan notalar kırmızıya doğru kaydırır. Şarkı, kadran yeşil renkteyse başarılı, sarı renkteyse orta derecede başarılı, kırmızı renkteyse düşük başarıyla çalınıyor demektir. Kadranın kırmızıda olup, göstergenin yanıp sönüşü şarkının çok kötü çalındığını, birkaç yanlış notada başarısızlıkla sonuçlanacağını belirten bir sinyaldir.

Star Power, gitarın yerle dik açı yapacak şekilde kaldırılmasıyla veya Select tuşuna basılmasıyla aktifleştirilir.[1] Star Power'ı aktifleştirebilmek için, yeteri kadar Star Power toplamış olmak gerekir. Ekranın sağ alt köşesinde mavi-beyaz renkle gösterilen çubuk yarıya kadar dolduğunda, Star Power'ı aktifleştirmek için gerekli en az Star Power miktarı toplanmış demektir. Star Power özelliği aktifken ROCK göstergesi mavi-beyaz bir renk alır, yanlış basılan notaların düşürdüğü ROCK değeri azalır, doğru basılan notaların artırdığı ROCK değeri artar ve puan katsayısı 2 ile çarpılır.

Puanlama

Doğru basılan her nota, oyuncuya 50 puan ve Star Power kazandırır. Başarıyla ve art arda basılan her 10 notada bir puan katsayısı artar. Puan katsayıları x2'ye, x3'e ve x4'tür. Star Power aktif iken puan katsayısı x8'e kadar çıkar. Her şarkıdan sonra, toplanan puana ve doğru basılan nota sayısına göre oyuncuya 3'ten 5'e kadar yıldız verilir. Aynı şarkı defalarca çalınıp, şarkıdan alınan puan ve yıldız sayısı artırılabilir.
avatar
SaYaKe
Bronze
Bronze

Mesaj Sayısı : 139
Kayıt tarihi : 01/01/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz